Rejestracja: 61 842 37 93

Oferta Gabinetu Stomatologicznego Wergiliusza

Leczenie ogólne

Leczenie ogólne

Leczenie profilaktyczne

Ma na celu przywrócenie oraz utrzymanie w jamie ustnej środowiska, w którym zęby i dziąsła mogą pozostać zdrowe. W tym celu wykonywane są zabiegi profilaktyczne, które wzmacniają zęby, tkanki wokół zębów i poprawiają stan błony śluzowej. Dzięki temu pacjent ponosi mniejsze wydatki na stomatologię odtwórczą. Profilaktyka widocznie poprawia zewnętrzny wygląd zębów co istotnie wpływa na estetykę uśmiechu. Systematyczne zabiegi profilaktyczne gwarantują utrzymanie zdrowych, pięknych zębów przez całe życie.

Leczenie zachowawcze

Zajmuje się odtwarzaniem utraconych na skutek próchnicy lub urazu tkanek zęba. Próchnica jest najpowszechniejsza chorobą na świecie. Jej konsekwencje są bardzo poważne. Nieleczona doprowadza nie tylko do zniszczenia zębów, ale także sprzyja rozwojowi wielu innych chorób np. zapalenia stawów, chorób serca, nerek, układu pokarmowego i wielu innych. Warunkiem skutecznego leczenia zachowawczego jest wczesna diagnostyka. Obecne, nowoczesne materiały pozwalają na trwałą i estetyczną odbudowę zębów, jednocześnie zapobiegając dalszemu rozwojowi próchnicy.

Periodontologia

Zajmuje się dbaniem o zdrowie tkanek otaczających zęby – dziąseł i kości czyli przyzębia. Podobnie jak próchnica nieleczone choroby przyzębia prowadzą do utraty zębów, mają także duży, negatywny wpływ na ogólne zdrowie pacjenta. Często leczenie periodontologiczne kojarzone jest ze skomplikowanymi zabiegami chirurgicznymi. Naszym celem jest zachowanie zdrowego przyzębia przy zastosowaniu nieinwazyjnych metod leczenia. Systematyczne wizyty lecznicze zapobiegają rozwojowi paradontozy, chroniąc pacjenta przed rozchwianiem zębów, krwawieniami z dziąseł, przykrym zapachem z ust i innymi nieprzyjemnymi objawami pogarszającymi jakość życia. Badania naukowe dowiodły, że tego typu leczenie ma bardzo wysoką skuteczność w zachowaniu zębów w dobrym stanie przez całe życie.

Leczenie kanałowe (endodoncja)

W przypadku rozległych ubytków próchnicowych, gdy infekcja obejmuje cały ząb, jedyną metodą na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe. Jest to konieczne, ponieważ ząb jest połączony z układem krwionośnym i tą drogą bakterie rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Leczenie to polega na dokładnym usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej tkanki zęba, precyzyjnym opracowaniu i dezynfekcji kanałów, a następnie ich wypełnieniu szczelnymi materiałami. Aktualne badania pokazują, że przy wykorzystaniu radiowizjografi cyfrowej, endometrii oraz mikroskopu osiąga się 97% skuteczność leczenia.

Leczenie chirurgiczne

Zwykle jest ono kojarzone z ekstrakcją ("wyrywaniem") zębów i ich nieodwracalną utratą. Dzięki rozwojowi metod leczniczych w endodoncji, leczeniu zachowawczym i profilaktyce w wielu przypadkach udaje się wyeliminować konieczność ekstrakcji. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna zajmuje się częściej rekonstrukcją - np. wszczepianiem implantów, plastyką i odtwarzaniem brakujących tkanek. Są to skomplikowane zabiegi, przeprowadzane przez specjalistów z, którymi ściśle współpracujemy.


Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Zajmuje się poprawą wyglądu uśmiechu pacjenta. Uzyskuje się to poprzez dokładną diagnostykę a następnie zaprojektowanie i wizualizację wyglądu zębów przed przystąpieniem do leczenia. Uświadamiamy naszym pacjentom jak dobry efekt można osiągnąć nawet niewielkimi zmianami.


Implanty i protetyka

Implanty i protetyka

Leczenie implantologiczne

Polega na wprowadzeniu tytanowych śrub w miejscu brakujących zębów a następnie wykonaniu na nich koron lub mostów w celu odtworzenia prawidłowych warunków zgryzowych. Zabieg ten zwykle przeprowadza specjalista. Istotny jest czas wykonania implantu po usunięciu zęba, ponieważ kość w miejscu utraconego zęba zanika i z czasem wymaga dodatkowych zabiegów odtwórczych zanim będzie możliwe wykonanie implantu. Wgajanie się implantu zwykle trwa około 6 miesięcy. Jest to okres potrzebny na zintegrowanie się implantu z kością. Po tym czasie na implantach wykonuje się korony lub mosty.

Leczenie protetyczne

Zajmuje się odtwarzaniem prawidłowych warunków zgryzowych po utracie lub poważnym uszkodzeniu zębów naturalnych. Celem leczenia jest nie tylko estetyka uzębienia ale także przywrócenie prawidłowej funkcji żucia i zapobieganie nieprawidłowościom w funkcjonowaniu stawów skroniowo – żuchwowych.
W ofercie gabinetu wykonujemy uzupełnienia typu:

  • inlay (wkład koronowy)
  • onlay (nakład koronowy)
  • korony i mosty
  • korony i mosty na implantach
  • mosty adhezyjne
  • protezy szkieletowe
  • protezy całkowite i częściowe akrylowe

Leczenie dzieci

Leczenie dzieci

Pedodoncja

Leczenie dzieci ma szczególne znaczenie. Dziecko jest wyjątkowym pacjentem, a jego pierwsze kontakty ze stomatologiem decydują o tym w jaki sposób będzie ono dbało o zęby w przyszłości. Wielu pacjentów skarży się na złe doświadczenia z dzieciństwa, które spowodowały u nich niechęć do leczenia zębów. Dlatego dbamy o jak najlepsze relacje z młodym pacjentem. Naszą ideą jest spowodowanie aby wizyta u stomatologa wiązała się z pozytywnymi skojarzeniami. Przy zabiegach stosujemy między innymi gaz rozweselający - Entonox, który jest bezpiecznym preparatem, stosowanym od kilkudziesięciu lat na świecie i pomaga komfortowo przeprowadzić leczenie.

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Ma działanie relaksujące. Stosowana jest w celu poprawy samopoczucia pacjenta, co istotnie poprawia komfort zabiegu. Polega na wdychaniu przez pacjenta mieszaniny gazów, złożonej z podtlenku azotu i tlenu. Jest to bezpieczna metoda, stosowana w stomatologii od ponad 50 lat. Nie powoduje alergii, nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. O bezpieczeństwie tej metody świadczy podawanie gazu rozweselającego kobietom w ciąży podczas porodu. Rozpoczęcie i zakończenie działania sedacji jest szybkie i kończy się prawie natychmiast po zakończeniu zabiegu. W wielu przypadkach stosowanie gazu rozweselającego eliminuje potrzebę podawania znieczulenia miejscowego w postaci zastrzyku.


Rentgenodiagnostyka

Leczenie dzieci

Diagnostyka i planowanie leczenia

Podstawą leczenia stomatologicznego jest dokładna diagnostyka. Podmiotem zawsze jest pacjent. Dlatego diagnostykę rozpoczynamy od rozmowy z pacjentem na temat jego problemów i potrzeb zdrowotnych. Następnie przeprowadzamy dokładne badanie stomatologiczne. W diagnostyce wykorzystujemy nowoczesną radiografię cyfrową, pantomograf cyfrowy oraz mikroskop operacyjny pozwalający na oglądanie zębów w najdrobniejszych szczegółach. Planowanie leczenia ma na celu zachowanie zębów w jak najlepszym stanie przez całe życie pacjenta.